Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wielka obywatelska mobilizacja!

Dodał: Marta Data: 2019-10-10 15:43:19 (czytane: 4499)

Każdy może dołączyć do akcji "Zabierz głos, bo go stracisz" i pokazać, że wybory 13 października to ważna sprawa dla nas i dla naszej przyszłości.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójDo kampanii społecznej Fundacji Batorego dołączają kolejne osobistości ze świata kultury, sztuki i mediów m.in.: Wojciech Chmielarz, Radzimir Dębski, Dawid Kwiatkowski, Anja Rubik, Zofia Wichłacz. Nie mówią na kogo głosować, ale przekonują, że warto wziąć losy swojego kraju w swoje ręce i zabrać głos.

Zobacz

Coraz donośniej przed wyborami słychać głos obywateli. Autorytety oraz znane osobistości ze świata kultury i sztuki w ponadpartyjnej akcji Fundacji Batorego apelują, aby pójść na wybory i zabrać 13 października głos.

Nie dla polityków, ale w imię własnych poglądów. Nie mówią nam, na kogo głosować, mówią: „Zabierz głos, bo go stracisz”. Przekonują, że do urn warto pójść nawet jeśli czujemy się rozczarowani polityką, czy mamy poczucie, że nie widzimy na listach kandydata dla siebie.

Podczas wyborów do Sejmu i Senatu nie chodzi o to, by wybrać idealne postacie, ale zagłosować na wystarczająco dobrych kandydatów.

Demokracja to wielka wartość, której siłą jest głos obywateli. Wysoka frekwencja służy tym, którzy głosują. Co więcej, niska frekwencja sprzyja skrajnym ugrupowaniom, które zyskują większą reprezentację niż to wynika z rozkładu poglądów w społeczeństwie. Wówczas tracą na reprezentacji osoby bardziej umiarkowane i centrowe. A chodzi przecież o to, aby w Sejmie i Senacie była reprezentacja odzwierciedlającą poglądy Polek i Polaków.

„Hasło ponadpartyjnej kampanii profrekwencyjnej „Zabierz głos, bo go stracisz” to wezwanie do wyborców, by nie rezygnowali z wpływu na to, co się dzieje w kraju, bo o tym, kto będzie rządził zadecyduje frekwencja, czyli to, kto i jak licznie pójdzie na wybory. O tym jak będzie wyglądał krajobraz polityczny po wyborach może zadecydować kilkadziesiąt tysięcy wyborców. To tyle, ile zmieści się na Stadionie Narodowym. W wyborach wygra ten, komu się chce” – mówi Mikołaj Cześnik, SWPS.

„Siłą tej akcji jest zaangażowanie obywatelskie. Nic go nie zastąpi. Fakt, że tak wiele osób spontanicznie dołącza do kampanii, to dowód na to, jak wielu z nas uważa, że zbliżające się wybory parlamentarne to wydarzenie ważne dla nas wszystkich. Uruchomiliśmy swoistą kulę śnieżną, kampania zaczyna żyć swoim życiem i rozszerza swój zasięg również na Internet. To bardzo ważne, bo dzięki temu docieramy do osób, które na co dzień nie żyją temperaturą sporu politycznego.” – mówi Grzegorz Markowski,  CPC Brand Consultants.

Do kampanii Fundacji Batorego włączyli się m.in. Karolina Bruchnicka, Max Cegielski, Wojciech Chmielarz, Mateusz Damięcki, Krzysztof Jankowski, Piotr Kędzierski, Mikołaj Komar, Dawid Kwiatkowski, Rafał Masny, Małgorzata Rozenek, Eliza Rycembel, Anita Sokołowska, Kasia Sokołowska, Areta Szpura, Hubert Urbański, Julia Wieniawa, Zofia Zborowska. Autorami zdjęć są wybitni fotografowie – Zuza Krajewska, Jacek Kołodziejski, Chris Niedenthal i Tadeusz Rolke. Wszystkie zdjęcia łączy jednolita grafika – czerwony kwadrat symbolizujący miejsce na nasz wyborczy głos oraz hasło kampanii „Zabierz głos, bo go stracisz”. Każdy może dołączyć do akcji „Zabierz głos”.

Inicjatorem akcji, która jest częścią ponadpartyjnej kampanii społecznej pod hasłem „Zabierz głos, bo go stracisz”, jest Fundacja im. Stefana Batorego. Fundacja od 2006 roku zachęca obywateli do aktywnego i świadomego udziału w wyborach.

Reklama.

Zobacz także

150 tys. zł premii dla młodego rolnika

Dodane: 2020-06-04 15:20 - Komentarze  (0)  czytane (1409)

TAGI:Komentarze (12)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.172.213

jesteście co niektórzy jako kierowcy śmieszni: (2019-10-12 19:33:37)

przecież w miejscu robót nie chodzi o nawierzchnię jezdni tylko przede wszystkim o mur oporowy dzięki któremu nie zawali się chodnik na położone niżej posesje. Pewnie będzie betonowanie, a to musi potrwać, a ludzie w tym czasie robią w innym miejscu. A odnośnie roboty po znajomościach to Polszewia jest mistrzem świata w tej dyscyplinie. W XX -leciu międzywojennym za sprawą Piłsudskiego najwyższe stanowiska w armii objęli byli legioniści z których tylko 5% miało ukończoną Wyższą Szkołę Wojenną. A fachowcy czyli generałowie z armii niemieckiej i austriackiej, którzy ukończyli najlepsze szkoły wojskowe w Europie szli w odstawkę albo nagle znikali lub umierali w tajemniczych okolicznościach. I dzisiaj w Polszewii jest to samo: bez znajomości, koneksji nie dostaniesz żadnej pracy w szkole, instytucie czy urzędzie. Dlatego na zawsze będziemy potęgą w produkcji europalet, krasnali ogrodowych i największym eksporterem kamieni do kiszenia kapusty. Zapomniałem dodać i budowlańców.

do Honorata (2019-10-11 12:09:38)

Oj tak tak Pani Honorciu .Widzi to kościół widzą to Partie Polityczne ? Koryto się liczy choć to świnia kwiczy?.Swój głos obejrzyj z każdej strony bo tylko w wyborach masz coś do powiedzenia o ile niewidzialna ręka nie zafałszuje , już Józef Stalowy mówił ,że nie liczy się kto i jak głosuje tylko kto liczy głosy !

do poniżej (2019-10-11 09:41:54)

Już robią.

do poniżej (2019-10-11 08:12:27)

Dzisiaj też nic nie robią.

po piszących (2019-10-11 05:24:49)

do poniżej (2019-10-10 23:09:19)

Rano ok.7 godz.i po 15tej wszystkie samochody jeżdżą przez os.Piłsudskiego.Niech się wezmą do roboty bo zima idzie.

(2019-10-10 20:12:26)

Burmistrzu,coś ty nam za firmę sprowadził do remontu Bohaterów Warszawy.Codziennie jeżdzimy do i z pracy stojąc na tych dodatkowych światłach,a pracowników od poniedziałku nie widać i robota ani drgnęła.Chłopie weż się do roboty,bo te remonty coś Ci nie wychodzą.

Jan (2019-10-10 19:42:55)

Honorata ma niestety rację. Solec Zdrój, Busko i reszta samo kumoterstwo i znajomości

do poniżej (2019-10-10 18:20:55)

Co by nie mówić pisze prawdę.

do powyzszych honoraty (2019-10-10 17:05:31)

naucz się pisać poprawnie idz się lepiej pomodl o zdrowie bo rozumu ani za grosz prostaki pisowskie .ludzie zmobilizujcie się i idzmy na wybory aby obalic to chamstwo pisowskie raz na zawsze

Honorata (2019-10-10 16:50:51)

Racja zabierzmy głos i osuńmy wreszcie w przeszłość tą partie układów, rodzinek na stanowiskach, pracy po znajomosci brat bratu serwuje stanowisko dyrektora w publicznej instytucji, afer, korupcji, pijaństwa i robienia wiochy pod sejmem, która jeszcze ostatkiem już sił toczy nasz region. Którą mam na mysli, chyba mówić nie muszę

Dobre (2019-10-10 15:58:55)

Uuu fundacja Batorego hehe

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś Dzień Matki

26 maja obchodzony jest Dzień Matki. Składamy naszym Mamom życzenia, obdarowujemy kwiatami i upominkami, aby podziękować za rodzicielską...