Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Świętujmy razem 20 lat naszego województwa

Dodał: Milena Data: 2018-06-07 10:39:05 (czytane: 6191)

Urząd Marszałkowski zaprasza do wspólnego świętowania 20 lat istnienia województwa świętokrzyskiego. Moc atrakcji czeka na wszystkich mieszkańców regionu, którzy zechcą spędzić z nami piątkowe popołudnie podczas pikniku rodzinnego 8 czerwca na Placu Artystów w Kielcach, w godz. 16.00-20.30.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójW programie zaplanowaliśmy występy artystyczne dzieci z grupy Blue Song z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach.

Dariusz Bernatek – pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej wokalista wystąpi z recitalem piosenek Czesława Niemena, Stana Borysa i Czerwonych Gitar.

jubileusz.jpg

Do wspólnej zabawy zaprosi wszystkich zespół CamaSutra. To muzyczny kwartet, który tworzą  trzy  dziewczyny oraz dj. Liderką formacji jest kielczanka Małgorzata Główka, która swoją przygodę ze śpiewem zaczęła jeszcze w dzieciństwie. Występowała też w kilku znaczących muzycznych programach telewizyjnych –  „Śpiewaj i walcz”, „Jaka to melodia”, „The Voice of Poland” czy w „Szansa na sukces”. Grupa tworzy energetyczne, melodyjne utwory, które z łatwością wpadają w ucho i na długo pozostają w pamięci.

Publiczność z pewnością wspaniale bawić się będzie z grupą kabaretową Letni Chamski Podryw.  To muzyczno-humorystyczna grupa z gatunku pop- hip-hop. Powstała w 2009 roku w Kielcach, a skład tworzą Maciej “Canton” Piotrowski i Dawid “Anton” Antonkiewicz. “LCHP” zasłynął dzięki niezliczonej ilości hitów internetu, które na “youtube.com” obejrzano już przeszło 300 000 000 razy. Najsłynniejsze z nich to: “Czinkłaczento”, “Honda szybsza niż wygląda” i liczne parodie takie jak “Wiggry”, “Radio” czy rekordowa “Pomidorowa”(50 000 000 wyświetleń na YT). Ponadto zespół wydał 2 płyty, pojawił się w wielu programach telewizyjnych i zagrał ponad 600 koncertów w całej Polsce.

Podczas imprezy odbywać się będą liczne konkursy z nagrodami dla całych rodzin, będzie wiele atrakcji dla najmłodszych, m.in. bilard nożny, dinozaur, Koziołek Matołek, Odlotowa Kapsuła 5D. Pracownicy “Wodociągów Kieleckich” częstować będą wodą z saturatora.

Wszystkie chętne panie będą mogły skorzystać z zabiegów w “strefie piękna”, którą zapewni Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy: henna, regulacja brwi oraz masaż dłoni. Szkoła  zorganizuje także warsztaty plastyczne dla dzieci(m.in. kwiaty z bibuły), malowanie twarzy dzieciom, przygotuje także konkursy z ciekawymi nagrodami.

Centrum Nauki Leonardo da Vinci przygotuje specjalne stoisko naukowo – eksperymentalne, przy którym uczestnicy będą mogli wcielić się w rolę badacza i eksperymentatora. Edukatorzy Centrum przygotują na ten dzień szereg naukowych atrakcji, m.in. wystawę „Centrum Nauki w pigułce” (około 10 mobilnych mini-eksponatów), spektakularne pokazy naukowe z użyciem ciekłego azotu oraz zjawiskowe eksperymenty np. chemiczna lokomotywa, ukryte pismo, chemiczny kameleon. Pracownicy Centrum, z całą pewnością przekażą ogromny pakiet wiedzy z zakresu nauk ścisłych w sposób atrakcyjny i nieszablonowy.

Biobank Świętokrzyski przygotuje stoisko promocyjne projektów realizowanych przez Biobank Świętokrzyski Regionalnego Centrum Naukowo – Technologicznego, tj. „Określenie stężenia witaminy D we krwi wśród mieszkańców województwa świętokrzyskiego”, „Określenie profilu lipidowego mieszkańców województwa świętokrzyskiego”, „Screening w kierunku choroby trzewnej grupy mieszkańców województwa świętokrzyskiego”. Ponadto zaprezentuje zestaw do pozyskiwania krwi pępowinowej Publicznego Banku Komorek Macierzystych. Dodatkową atrakcją będzie możliwość obserwacji preparatów histologicznych pod profesjonalnym mikroskopem optycznym.

O godz. 17.30 uczestników imprezy będziemy częstować jubileuszowym tortem z kieleckiej cukierni “Dorotka”.

Będzie „Miasteczko zdrowia” z bezpłatnymi badaniami i poradami zdrowotnymi na stoiskach samorządowych jednostek ochrony zdrowia. Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy zaprasza na promocyjną akcję “Nie ma zdrowia bez zdrowia psychicznego”, w ramach której specjaliści udziela wielu porad dotyczących depresji, uzależnień. Zachęcą do zdrowego stylu życia oraz przeprowadzą zajęcia z pilatesu. W cytobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie można zrobić badanie cytologiczne oraz nauczyć się jak samodzielnie zbadać piersi. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach zapewni chętnym pomiary ciśnienia tętniczego krwi oraz glukozy we krwi.  Specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Kielcach nauczą jak udzielać pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia. Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze zapewni porady fizjoterapeuty oraz zabiegi krioterapii. Natomiast Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze przygotuje stoisko, na którym będzie można wykonać pomiar ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi oraz poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu, udzielane będą również porady na temat bezdechu sennego.

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. przybliży swoje największe atuty w lecznictwie i kuracjach zdrojowych. Pracownicy uzdrowiska opowiedzą o wartościach wody Buskowianki oraz o kosmetykach, które powstają na bazie naturalnych substratów leczniczych: wody siarczkowej, solanki jodkowej oraz borowiny.

Piknik Rodzinny będzie także okazją, by dowiedzieć się czym na co dzień zajmuje się Urząd Marszałkowski i podległe mu jednostki. Swoje stoiska będą miały m.in. Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach, Świętokrzyski Fundusz Poręczeniowy i Fundusz Pożyczkowy oraz Główny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich.

Świętujmy razem 20 lat naszego województwa! Serdecznie zapraszamy!

Źródło: www.swietokrzyskie.pro

Reklama.

Tagi: 20 lat województwa   piknik    

Zobacz także

'Letni Chamski Podryw' zagra dla Sebastiana

Dodane: 2019-06-24 10:20 - Komentarze  (0)  czytane (906)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.194.177

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
więcej

Kultura, rozrywka

Bądź dobry jak chleb! Warsztaty pieczenia podpłomyków

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku - Zdroju realizuje Program „Szkoła Promująca Zdrowie”. więcej»

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

2 maja Dzień Flagi

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...