Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ostatnie pożegnanie doktora Kazimierza Kucharskiego - (foto/zapis transmisji)

Dodał: Marta Data: 2020-04-02 17:10:05 (czytane: 9782)

We wtorek 31 marca br. w wieku 91 lat zmarł doktor Kazimierz Kucharski. Pogrzeb odbył się 2 kwietnia się o godzinie 13:00 w kaplicy cmentarza przy ul. Langiewicza w Busku-Zdroju. Ze względu na obostrzenia z powodu koronawirusa w pogrzebie mogli uczestniczyć tylko najbliżsi. Zapis z transmisji uroczystości pogrzebowych można zobaczyć w naszej telewizji internetowej Ponidzie TV.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójDoktor Kazimierz Kucharski urodził się 26 stycznia 1929 r w Radomiu, z Buskiem był związany od 1960 r.
Lekarz reumatolog i osteoartrolog a także miłośnik Buska-Zdroju, współzałożyciel i pierwszy prezes Towarzystwa Miłośników Buska. Znany lokalnemu środowisku z funkcji Naczelnego Lekarza Uzdrowiska Buska i Solca –Zdroju, którą pełnił w latach 2007-2008 a także ordynatora i dyrektora Szpitala uzdrowiskowego Krystyna.

kazimierz_kucharski.jpg 

Prawdziwy pasjonat medycyny. Współorganizator Oddziału Polskiego Towarzystwa Osteoporozy. Dzięki niemu Uzdrowisko Busko-Zdrój otworzyło w przychodni uzdrowiskowej pracownię densytometryczna do badań gęstości kości oraz poradnię osteoporozy. Był również inicjatorem nowych zabiegów fizjoterapeutycznych takich jak krioterapia. Systematycznie brał czynny udział w licznych sympozjach naukowych i konferencjach międzynarodowych, gdzie zawsze promował Busko-Zdrój i jego lecznicze walory, w tym przede wszystkim wody siarczkowe.

Dr Kucharski był autorem prac naukowych i współautorem publikacji w takich znaczących wydawnictwach jak m.in. Przegląd Lekarski. Założył stronę internetową, która zawiera informacje dotyczące zagadnień medyczno-uzdrowiskowych Buska-Zdroju.

Za swą zawodową i społeczną aktywność został uhonorowany Odznaką Zasłużony dla Służby Zdrowia, Zasłużony dla Uzdrowisk Polskich, Zasłużony dla Powiatu, otrzymał też medal im. Wojciecha Oczki za zasługi dla Uzdrowisk i Balneologii oraz odznaczenie państwowe Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski.

Nominowany do tytułu Buskowianin Roku 2016. za zasługi w dziedzinie reumatologii oraz wkład w rozwój medycyny uzdrowiskowej.

Przedstawiamy sylwetkę  doktora Kazimierza Kucharskiego:

buskowianin_kucharski.jpg

kliknij i oglądaj

Przez kilkadziesiąt lat był aktywny zawodowo. Choć czynną praktykę zawodową zawiesił dwa lata temu, to do ostatnich dni służył swoją wiedzą i udzielał konsultacji.

Pogrzeb odbędzie się 2 kwietnia  się o godzinie 13:00 w kaplicy cmentarza przy ul. Langiewicza w Busku-Zdroju.

Ze względu na obostrzenia z powodu koronawirusa w pogrzebie uczestniczyć będą mogli tylko najbliżsi. Ceremonia  transmitowana będzie na żywo w naszej telewizji internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png

Mały Wielki Człowiek - Kazimierz Kucharski
Kochający mąż, ojciec, dziadek, pradziadek, przyjaciel.
W swoim sercu miał dwie miłości - Rodzine i Medycyne. A serce miał ogromne. Dla każdego. Obok nikogo nie przeszedł obojętnie. Czy to był pacjent, przypadkowo spotkany człowiek czy osoba z rodziny, każdemu poświęcał siebie jak poświęca się dla ludzi, których się kocha.

A kochał prawdziwie
Jego miłością była jego żona - Aniela. Razem stworzyli otwarty, rodzinny, kochający dom do którego wszyscy chętnie przyjeżdżają. Dbał o to, żeby każdy czuł się ważny. Szczerze interesowały go problemy i sukcesy każdego członka rodziny.
W życiu codziennym był bardzo ciepły, troskliwy, pogodny, uśmiechnięty ale i uparty i wymagający. Scalał całą rodzinę i dbał o to, żeby wszyscy trzymali się razem.
Swoim dzieciom i wnukom powtarzał, że pracą i zaangażowaniem można osiągnąć zamierzone cele.

Wspierał nas wszystkich
Imponował swoim otwartym intelektem i rozległą wiedzą na temat literatury, historii. Znał języki, chętnie pomagał w nauce zarówno dzieciom, jak i wnukom.

Czegokolwiek się nie podejmował wkładał w to wiele serca i zaangażowania. Zadania, które sobie stawiał w życiu wykonywał z cierpliwością i niezwykłą dokładnością. Przestrzeganiem zasad, honorem, niezwykłą szarmancją i autentycznością jaką w sobie miał zjednywał sobie ludzi i zaskarbił ich miłość.

Był i nadal pozostanie autorytetem dla wszystkich i wzorem do naśladowania.

W życiu zawodowym, był prawdziwym pasjonatem.
Przygodę z medycyną rozpoczął w pogotowiu ratunkowym jako student medycyny. Po krótkiej pracy w szpitalu w Radomiu przeniósł się do Buska. Swoje powołanie odnalazł jako lekarz w dziedzinie interny, reumatologii i balneologii.

Czynnie związany z buskim uzdrowiskiem i tematem wód siarczkowych, jasno nakreślił plany na przyszłość w tych dziedzinach i szukał  ludzi młodych i podzielających jego opinie.

Był specjalistą wielce zasłużonym w rozwój medycyny uzdrowiskowej w Busku-Zdroju. Nominowany do tytułu Buskowianina Roku 2016.  

Na emeryturze nie potrafił pożegnać się z medycyną i chęcią pomocy innym, prowadził czynną praktykę zawodową.
Do ostatnich swoich dni służył swoja wiedzą i konsultacją.

Będzie nam brakowało rozmów z Tobą, Twoich telefonów, Twojego zainteresowania, Twoich rad.
Będzie nam brakowało Ciebie.
Mieliśmy wielkie szczęście mając Ciebie w naszym życiu.


Dziękujemy.
Rodzina i Przyjaciele

Zdjęć w galerii: 50

Zobacz także

Masz objawy koronawirusa? Sprawdź, co robić w takiej sytuacji!

Dodane: 2020-11-24 10:21 - Komentarze  (0)  czytane (934)

TAGI:Komentarze (7)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.234.255.5

:) (2020-04-05 12:34:40)

Wybacz Jacku wypisującemu bzdury jakiemuś durniowi. Wyrazy współczucia... Tata jest jeden. Mój się trzyma..ten sam rocznik.

:) do:) (2020-04-03 20:00:52)

uśmiech jest jeden i zawsze ma rację...

:) do :) (2020-04-03 19:58:51)

co ty wypisujesz pod tym artykułem... skrzywiony psychiku. na wieś..buraki tarmosić..

RW (2020-04-03 14:58:11)

Odszedl po prostu ludzki czlowiek..Kiedys pracowalam z nim.RW pielęgniarkaWyrazy współczucia rodzinie.Odszedł po prostu ludzki człowiek.Pracowalam z nim kiedys.RW..pielęgniarka.Wyrazy współczucia rodzinie.

Zdzisław (2020-04-03 08:34:55)

Odszedł wspaniały człowiek, a jest to niepowetowana strata dla całej społeczności Buska i nie tylko. Składam serdeczne współczucia Rodzinie pogrążonej w głębokiej żałobie. Z. S.

:) (2020-04-02 16:58:19)

Proponuję, by zamiast lekarzy koronawirusa zwalczały niebieskie mundury z Buska, najlepiej mł.asp. Zdzisław P. i st.post. Łukasz Cz. Jak wirus dowie się, że go mogą tak samo przydusić, jak radnego, to ucieknie z Polski!

renata (2020-04-02 15:41:25)

wyrazy współczucia

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

BLACK FRIDAY W SALONIE HOUSE - 30% !!!

Salon HOUSE W Busku-Zdroju zaprasza na WYJĄTKOWĄ PROMOCJĘ. Modne ubrania i akcesoria tańsze nawet o 30%. Już czas pomyśleć o Mikołajkach!!!...