Natalia Szkwarek Brązową Medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Dodał: Marta Data: 2021-07-07 09:45:55 (czytane: 6681)

W dniach od 28 czerwca do 4 lipca w Łodzi rozegrana została XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych. Jest to najważniejsza impreza sportów halowych w Polsce dla młodzieży w wieku do lat 17.

www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Na zawodach barwy sekcji zapaśniczej klubu CZARNI Połaniec reprezentowało 5 chłopców i 4 dziewczyny. Występ zawodników i zawodniczek śmiało można nazwać sukcesem.

Jeśli chodzi o chłopców to w stylu wolnym mężczyzn zdobyli 13 punków, co pozwoliło im zająć drużynowo 20 miejsce na 58 występujących klubów. Najlepiej wypadli Mateusz Śmiszek (kat. do 48 kg) i Bartosz Tomala (kat. do 65 kg), którzy zdobyli 5-te miejsce. Damian Sijka (kat. do 80) uplasował się na miejscu 13-tym, a Bartosz Dusza i Filip Damm w kategorii do 55 kg uplasowali się na pozycji 15 i 17.

Zobacz

Zobacz

Choć występ chłopców należy uznać za udany, to jeszcze większym sukcesem pochwalić się mogą dziewczyny, a zwłaszcza Natalia Szkwarek, która w kategorii do 43 kg zdobyła brązowy medal. Sukces Natalii jest tym większy, że ma dopiero 15 lat, a na dodatek tuż przed zawodami miała problemy zdrowotne i wiele wskazywało na to, że w ogóle w tych zawodach nie będzie mogła wystąpić.

Kolejne miejsca zajęły: 9-te miejsce – Monika Laska (65 kg), 11-te miejsce – Martyna Biskup (69 kg) oraz 12-te miejsce – Natalia Przekota (57 kg). Drużynowo dziewczęta uplasowały się na 13-tym miejscu na 60 występujących zespołów, przywożąc cenne 13 punktów, które zostaną zapisane na konto  klubu w rankingu sportowego współzawodnictwa.

Zobacz

Zobacz

Występ zapaśników zakończył Mateusz Śmiszek, który oprócz udziału w zawodach w stylu wolnym, wziął również udział w zmaganiach w stylu klasycznym. Było on jedynym reprezentantem naszego województwa w tym stylu. Ostatecznie udało mu się zająć 7-me miejsce i zdobyć 4 punkty dla klubu.

Zobacz

Zobacz

W sumie klub CZARNI Połaniec przywiózł z Łodzi 1 medal i 30 punków. Uzyskane punkty dają możliwość oceny i porównania osiągnięć sportowych w rywalizacji klubów, województw, powiatów i gmin.

Zawodnikom i zawodniczkom oraz ich trenerom Tadeuszowi Szkwarkowi oraz Wiktorowi Skrobaczowi   gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Tagi: zapasy Połaniec   Czarni Połaniec   Olimpiada Sportów Halowych

Dodane: 2024-03-17 17:01 - Komentarze  (0)  czytane (1271)