Strona startowa

Wiadomości - Sport

Natalia Kolarz z Buska-Zdroju wygrała Olimpiadę!

Dodał: admin Data: 2018-01-29 16:02:07 (czytane: 11013)

W dniach 26-28 stycznia 2018 r. odbyła się w Pińczowie pierwsza w 2018 r. Ogólnopolska Halowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójProgram halowych olimpiad w sportach wędkarskich z przyczyn klimatycznych przewiduje rozgrywanie konkurencji, które można przeprowadzić pod dachem. Są to: test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej, konkurencja sprawnościowa, tj. rzut imitacją kuli zanętowej (piłeczki tenisowe) do tarczy oraz 3-bój spinningowy, na który składają się dwie konkurencje docelowe (arenberg i skish) oraz rzut na odległość ciężarkiem korkowym o wadze 3 gram. Młodzież rywalizuje w trzech kategoriach wiekowych do 12, do 14 i do 16 lat bez podziału na płeć.

olimpiada_wedkarstwo01.jpg
 Najmłodsza w kieleckiej drużynie Nikola Serafin w czasie rzutu bocznego do tarczy Arenberga

 

olimpiada_wedkarstwo02.jpg
Magdalena Serafin w czasie rzutu na odległość ciężarkiem korkowym o wadze 3 gram


W stawce najlepszych w Polsce zawodników w tej organizowanej pod auspicjami Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego rywalizacji, doskonale spisali się zawodnicy gospodarzy - Okręgu Kielce PZW, a w jego reprezentacji dwie zawodniczki z Koła PZW w Busku-Zdroju, siostry Natalia i Karolina Kolarz. Pierwsza z nich wystąpiła w drużynie Kielce 1 razem z siostrami Magdaleną i Nikolą Serafin z koła PZW w Brodach, a druga razem z Natalią Zaczek z Brodów i  Sebastianem Yuseinowem z Kielc w drugiej drużynie kieleckiej. Warto przy tym zauważyć, że ilość dziewcząt w kieleckich drużynach (5 na 6 zawodników) jest ewenementem na skalę krajową, a może nawet światową w sporcie wędkarskim. Nie jest bowiem łatwo nakłonić do uprawiania jakiejkolwiek formy wędkarstwa przedstawicielki płci pięknej, co jak widać nie dotyczy okręgu kieleckiego PZW.

Konkurs wiedzy ekologiczno-wędkarskiej polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 39 pytań, w tym polegających na rozpoznaniu i opisaniu wizerunków trzech ryb słodkowodnych oraz dwóch roślin wodnych. Ilość pytań w dostępnej dla młodzieży bazie pytań zwiększyła się od 2018 r. do 369 oraz pojawiły się nowe, rzadkie rośliny wodne i więcej ryb. Mimo tego nasze zawodniczki poradziły sobie znakomicie. Natalia Kolarz startująca w gronie 14-latków jako jedna z ośmiorga młodzieży odpowiedziała poprawnie na wszystkie pytania, a w dodatku zrobiła to najszybciej ze wszystkich, bo w 3,01 min. Młodsza, 12-letnia Karolina Kolarz odpowiedziała poprawnie na 35 pytan, co dało jej VII miejsce.

olimpiada_wedkarstwo03.jpg
Bezbłędna i najszybsza w teście wiedzy ekologiczno-wędkarskiej Natalia Kolarz z Buska

To „niepowodzenie” Karolina powetowała sobie w 3-boju spinningowym. Zwyciężyła bowiem wyraźnie w swojej kategorii wiekowej ustanawiając wynikiem 231,55 pkt swój nowy rekord życiowy. To już drugie zwycięstwo Karoliny w zawodach ogólnopolskich po zeszłorocznym sukcesie w zawodach Pierwszy Krok w Łasinie.    Natalia Kolarz również ustanowiła swój rekord życiowy (261,40 pkt), co dało jej III miejsce w gronie 14-latków. Jeszcze lepiej Natalia wypadła w konkurencji sprawnościowej, gdzie na 200 możliwych do zdobycia punktów uzyskała 188 i zajęła II miejsce.

Dzięki tym wynikom Natalia zajęła niespodziewanie pierwsze miejsce w łącznej klasyfikacji zawodów w gronie 14-latków, przy czym uzyskała najlepszy łączny wynik spośród wszystkich kategorii wiekowych, tj. 6 punktów (3, 1 i 2 miejsce w trzech rozegranych konkurencjach), za co otrzymała specjalną nagrodę dla najlepszego zawodnika Olimpiady w Pińczowie. Ponadto była najlepsza w 3-osobowej drużynie Kielce 1, co przy dobrych wynikach pozostałych zawodniczek (II i III miejsca sióstr Magdaleny i Nikoli Serafin), dało naszej drużynie zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej!

olimpiada_wedkarstwo04.jpg
Czołowe drużyny Ogólnopolskiej Halowej Olimpiady Młodzież w sportach Wędkarskich – Pińczów`2018

Karolina Kolarz w łącznej klasyfikacji zajęła dobre V miejsce. Dzięki temu i dzięki wynikom pozostałych zawodników drugiej naszej drużyny (Natalia Zaczek I, Sebastian Yuseinow – V), zajęła ona sensacyjnie II miejsce w klasyfikacji drużynowej! W pokonanym polu pozostały faworyzowane drużyny z Katowic, Opola i Warszawy, a także między innymi reprezentacje z Bydgoszczy, Torunia, Białegostoku, Wrocławia i Poznania.

olimpiada_wedkarstwo05.jpg
Burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak wręcza Puchar za zwycięstwo w kat. do 16 lat Natalii Zaczek z koła PZW w Brodach

 Uroczystość rozpoczęcie i zakończenie zawodów zaszczycili Burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak, V-ce Starosta Pińczowski Ryszard Barna, V-ce Prezes ZG PZW d/s młodzieży Wiesław Miś, oraz Prezes Okręgu PZW w Kielcach Marek Lesisz. Gmina Pińczów oraz powiat pińczowski ufundowali puchary dla czołowych drużyn i zawodników, a także materiały reklamowe i informacyjne dotyczące miasta i gminy Pińczów oraz powiatu pińczowskiego. Gmina Pińczów udostępniła ponadto funkcjonalną i przestronną halę widowiskowo-sportową Powiatowego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji. Pyszne soki owocowe dla uczestników zawodów ufundował Zakład Gomar w Pińczowie. Sponsorami Olimpiady była również Stadnina Koni Arabskich w nieodległym od Pińczowa Michałowie, firma Gozdawa Team z Trzebnicy, koło Wrocławia. Część nagród rzeczowych, które otrzymało po 6 najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej, ufundowała Firma Wędkarska FUX z Kielc. Zakwaterowanie i pyszne wyżywienie dla uczestników zawodów zapewnił komfortowy i bardzo przytulny 3-gwiazdkowy hotel „Nad Starą Nidą” w Pińczowie.

W czasie Olimpiady, Telewizja Świętokrzyska zrealizowała nagranie informujące o naszej imprezie i pokazujące jedną z rozegranych konkurencji.

Opiekunami naszej młodzieży byli Renata Kuza i Jacek Kuza z Buska-Zdroju.

 

olimpiada_wedkarstwo06.jpg
Zwyciężczyni Olimpiady w Pińczowie z opiekunką i trenerem Renatą Kuza...

 

olimpiada_wedkarstwo07.jpg
… i z nagrodą specjalną za najlepszy wynik, w towarzystwie: Prezesa Okręgu PZW w Kielcach Marka Lesisza, V-ce Prezesa ZG PZW d/s młodzieży Wiesława Misia, V-ce Starosty Pińczowskiego Ryszarda Barny, Burmistrza Pińczowa Włodzimierza Baduraka oraz sędziego głównego zawodów Krzysztofa Chwastka.

 

olimpiada_wedkarstwo08.jpg
Reprezentanci okręgu kieleckiego PZW z trenerami: Jackiem Serafinem z Brodów oraz Renatą i Jackiem Kuza z Buska-Zdroju

/JK/

Zobacz także

O zapaśnicze laury na Starym Kontynencie walczyć będzie zapaśniczka z Połańca WERONIKA KAPINOS!!!

Dodane: 2019-06-19 16:20 - Komentarze  (0)  czytane (1280)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.194.177

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Aeroklub Regionalny w Pińczowie

ul. Legionistów 26 A, 28-400 Pińczów

Ogłoszenia

Dodano: 2019-06-25 17:26:48

Dobre jaja

Dodano: 2019-06-25 16:58:38

Kupię działkę przy trasie Busko-Pińczów

Dodano: 2019-06-25 16:57:52

Kupię działkę przy trasie Busko-Kielce

Dodano: 2019-06-25 16:42:04

Zbiory

Dodano: 2019-06-25 15:48:39

Ford Fiesta

Dodano: 2019-06-25 15:47:11

Czereśnie

Dodano: 2019-06-25 15:38:13

STANCJA

Dodano: 2019-06-25 14:56:10

Skuter ! Yarox 49cm

Dodano: 2019-06-25 14:48:47

PRACA / STAŻ / W KOMISIE SAMOCHODOWYM - dopłacam d...

Dodano: 2019-06-25 14:06:39

SUZUKI WAGON R+, 2000 ROK, 1.3 benzyna