Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Konwent Powiatów w Opatowie

Dodał: Milena Data: 2019-06-03 16:53:29 (czytane: 3722)

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opatowie odbył się Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego. Obrady otworzył przewodniczący konwentu, starosta buski Jerzy Kolarz i gospodarz spotkania, starosta opatowski Tomasz Staniek.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójW posiedzeniu uczestniczył członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Marek Jońca. W programie znalazła się dyskusja o uchwale Sejmiku Województwa w sprawie aktualizacji gospodarki odpadami dla województwa świętokrzyskiego oraz dyskusja na temat ustawy o transporcie drogowym.

konwent1.jpg

– Poruszyliśmy ważny problem, który dotyczy zmian w planach gospodarki odpadami i zostały one uchwalone przez Sejmik Województwa – powiedział po spotkaniu członek Zarządu Województwa, Marek Jońca. – Zaproponowaliśmy, by w Rzędowie, w powiecie staszowskim i w Promniku, w powiecie kieleckim, znalazły się miejsca składowania odpadów, które z różnych przyczyn i nie wiadomo skąd znalazły się na terenie naszego województwa. Starostowie postulują, by jeszcze raz wrócić do uchwały, która została zaskarżona przez Powiat Kielecki. Nas do wskazania takich miejsc zobowiązuje bardzo ważna w kwestii gospodarki odpadami ustawa Ministerstwa Środowiska. Jednak powiaty mają tutaj, chyba słusznie, obawy skąd i w jaki sposób sfinansować to przedsięwzięcie.

Marek Jońca poinformował, że Urząd Marszałkowski planuje spotkanie w sprawie realizacji ustawy o przewozach. Jest możliwość przekazania powiatom niektórych odcinków dróg. Tu można połączyć i wspólnie realizować zadania, na które można pozyskać środki z funduszu dróg rządowych. Urząd Marszałkowski mógłby dołożyć swój udział własny, gdy chodzi o poziom dofinansowania do remontów. Oczywiście wymaga to dalszych rozmów, ustaleń, jak wspólnie remontować drogi wojewódzkie, by włączyć je powiaty, które maja możliwość korzystania z funduszy rządowych.

konwent.jpg

– Kwota 80 groszy dopłaty do jednego kilometra według obliczeń jest zbyt niska i nie jest akceptowana przez samorządy niższego szczebla – nie ukrywał Marek Jońca. – W przyjętym oświadczeniu powiaty postulują minimalną kwotę dopłaty 2,50 zł. Jest to pewien problem, wymaga czasu.

Konwent odbywa się co kwartał i za każdym razem w innym miejscu. – Dla naszego powiatu ważna jest ustawie o transporcie zbiorowym, o przywracaniu połączeń komunikacyjnych, by zlikwidować białe plamy i zapobiec wykluczeniu komunikacyjnemu naszego województwa – podkreślił starosta opatowski Tomasz Staniek.

Po części roboczej goście zwiedzili atrakcje turystyczne Opatowa.

Źródło: swietokrzyskie.pro

Reklama.

Zobacz także

Ogólnopolski turniej - Pierwszy Krok Zapaśniczy z okazji 40-lecia Elektrowni Połaniec

Dodane: 2019-10-17 15:51 - Komentarze  (0)  czytane (273)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.208.159.25

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Wygraj zabieg w Studio Urody Perfect
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś pierwszy dzień jesieni

23 września przypada pierwszy dzień jesieni kalendarzowej, która potrwa do 22 grudnia. Czekają nas coraz krótsze dni i dłuższe noce....