Strona startowa

Wiadomości - Sport

Dzieci ze świętokrzyskiego wśród najlepszych 'O Pucharu Tymbarku'

Dodał: Milena Data: 2018-05-10 15:24:34 (czytane: 2124)

Za nami kolejna, XVIII edycja organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja, po meczach Wielkiego Finału na PGE Narodowym w Warszawie, wyłonione zostały najlepsze w Polsce drużyny w kategoriach do lat 10 oraz 12.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójNajlepiej z naszego województwa zaprezentowała się drużyna AMO Kielce, która w kategorii U-10 chłopców zajęła szóste miejsce. W tej kategorii najlepsza została ekipa AMO Rzeszów z woj. podkarpackiego. Wśród starszych chłopców po puchar sięgnęli zawodnicy SP 7 Koszalin z woj. zachodniopomorskiego. W rywalizacji dziewczynek końcowy triumf odniosły ekipy UKS Beniaminek Krosno z woj. podkarpackiego (U-10) i UKS SMS Łódź z woj. łódzkiego (U-12). Zwycięzcy, poza otrzymaniem Pucharu Tymbarku, w nagrodę obejrzą z trybun czerwcowy mecz reprezentacji Polski z Litwą i spotkają się z podopiecznymi Adama Nawałki tuż przed wylotem kadry na mistrzostwa świata w Rosji.

turniej.jpg

Trwające w dniach 29 kwietnia - 2 maja Finały Ogólnopolskie Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" zgromadziły w Warszawie 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu przy stadionie PGE Narodowym w niedzielne popołudnie, największe młode talenty ze wszystkich województw przez dwa dni rywalizowały na boiskach Legii i Agrykoli o awans do Wielkiego Finału.

Zwycięzców XVIII edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku poznaliśmy 2 maja na PGE Narodowym. Na oczach fanów obecnych na trybunach oraz widzów, którzy oglądali transmisję na żywo w Polsacie Sport i Super Polsacie, najlepsze ekipy w rozgrywkach zagrały decydujące mecze na stadionie, na którym gole strzelali m.in. Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik czy Cristiano Ronaldo. Rozegrane zostały 4 spotkania finałowe, które dostarczyły nam wszystko, co najważniejsze w futbolu: piękne zagrania i bramki, dużą dawkę emocji, ale także postawy fair play i pasji w najszczerszym wydaniu.

Najważniejsze mecze w dotychczasowej karierze tych młodych piłkarzy i piłkarek na antenie Polsatu Sport i Super Polsatu uświetnili swoim komentarzem: dziennikarz tej stacji, Mateusz Borek, oraz znany z kanału "Łączy Nas Piłka", Łukasz Wiśniowski. Zmagania ośmiu fantastycznych ekip osobiście obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski) oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Czesław Michniewicz, Jacek Magiera, Marcin Dorna czy Bartłomiej Zalewski.

- Dzieci przede wszystkim muszą mieć przyjemność z grania w piłkę. Każda chwila wolnego czasu spędzona na boisku, na grze, rywalizacji, zabawie, jest cenna. A trofea i nawet wyróżnienia indywidualne to dodatkowe bodźce, które wpływają na zawodnika, żeby dalej pracować i być jak najlepszym w przyszłości. Dzięki naszym sponsorom, dzięki Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i wojewódzkim związkom piłkarskim organizujemy największy turniej dla dzieci w Europie. Wszystko dobrze funkcjonuje, dzieci mają z tego fantastyczną zabawę i jest to dla nich świetny start. Jeżeli mówimy o piłce zawodowej, z tej całej rzeszy dzieciaków kilku na pewno trafi do poważnej piłki - powiedział po zakończeniu rozgrywek prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

turniej1.jpg

- Już od 5 lat rozgrywamy Wielki Finał Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" na stadionie PGE Narodowym. Co roku jest to ogromne święto dziecięcego futbolu oraz pokaz najwyższych umiejętności piłkarskich. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Finału Ogólnopolskiego. Życzę Wam wytrwałości w dążeniu do spełnienia piłkarskich marzeń - powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

Po zajęciu przez AMO Kielce 6. miejsca w kategorii U-10 chłopców, trener Michał Kostucha pozytywnie oceniał występ zawodników. - Piłka młodzieżowa jest bardzo nieprzewidywalna, ale chłopcy zagrali moim zdaniem na miarę swoich możliwości. Odpadliśmy po serii rzutów karnych w ćwierćfinale z drużyną Akademii Reissa, która zajęła później drugie miejsce. Z każdej porażki można wyciągnąć wnioski. Chłopcy mimo wszystko są bardzo zadowoleni z udziału w turnieju. Warunki fizyczne mogą być pewną przeszkodą, by za rok rywalizować w kategorii U-12, ale ci zawodnicy grają już teraz z rok starszymi piłkarzami, więc nie boją się fizycznej walki i postaramy się tu wrócić - zapowiada.

Wrócić do Warszawy na pewno będzie chciał także Norbert Myszkowski, który jest etatowym uczestnikiem Finałów Ogólnopolskich. - To już mój trzeci raz w roli trenera na tym etapie Turnieju. Od zawsze uważam te rozgrywki za najbardziej fachowo zorganizowane. Zawsze będę to podkreślał. Dla zawodniczek przyjazd do Warszawy to zwieńczenie pracy, którą na co dzień wykonują. Cieszymy się każdą chwilą spędzaną razem z innymi zespołami - mówił trener drużyny UKS Kunów, która wśród dziewczynek do lat 10 zajęła 13. miejsce.

Podobnie w Finałach Ogólnopolskich spisali się chłopcy SP 27 Kielce, którzy zajęli 12. miejsce w kategorii U-12. - Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tym, czego doświadczyliśmy w Warszawie. To była wspaniała przygoda dla dzieciaków. Na Finale Ogólnopolskim spotkały się najlepsze zespoły z całej Polski. Ten turniej to wielka sportowa rywalizacja, dająca mnóstwo emocji. Byliśmy świadkami meczów toczonych w wysokim tempie i, co najważniejsze, padło wiele pięknych goli, a to jest w futbolu najważniejsze - mówił trener Michał Sarek.

turniej3.JPG

Chociaż drużyna UKS Klimontów zajęła w rywalizacji starszych dziewczynek 14. miejsce, w sztabie szkoleniowym panował optymizm. - W tym roku jestem zadowolony, gdyż graliśmy młodszym składem, rocznikiem 2007, więc na drugi rok będzie dużo lepiej. Miło spędziliśmy majówkę, zwiedziliśmy Warszawę i poznaliśmy nowych ludzi. Nasze przygotowania skupiają się na tym, by dziewczynki czerpały radość z tego co robią. Powtarzałem dziewczynom, że jeśli uda się nam awansować do ćwierćfinału, to świetnie, ale jeśli tego nie dokonamy, nic się nie stanie - mówił trener Krzysztof Dywan. - Utworzyliśmy klasę sportową, gdzie mamy 10 godzin WF tygodniowo i gdzie wykorzystujemy 5 godzin na piłkę a 5 na inne sporty. To są właśnie te dziewczyny - tłumaczył podłoże tegorocznego sukcesu szkoleniowiec z Klimontowa.


Klasyfikacja generalna

Miejsce

Chłopcy U-10

Dziewczęta U-10

I

PODKARPACKIE (AMO Rzeszów)

PODKARPACKIE (Beniaminek Krosno)

II

WIELKOPOLSKIE (UKS AP Reissa Poznań)

ŚLĄSKIE (KKS Katowice)

III

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (AMO Olsztyn)

MAZOWIECKIE (UKS Varsovia Warszawa)

IV

KUJAWSKO-POMORSKIE (SP 44 Bydgoszcz)

OPOLSKIE (UKS Unia Opole)

V

DOLNOŚLĄSKIE (UKS Gryf Świdnica)

MAŁOPOLSKIE (Piast Skawina)

VI

ŚWIĘTOKRZYSKIE (AMO Kielce)

KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Tęcza Bydgoszcz)

VII

ŚLĄSKIE (Akademia 2012 Jaworzno)

PODLASKIE (Łomżyczka Łomża)

VIII

LUBUSKIE (SP 1 Rzepin)

LUBUSKIE (MUKS Stilon Gorzów)

IX

ZACHODNIOPOMORSKIE (UKS 71 Volley Szczecin)

ZACHODNIOPOMORSKIE (UKS Olimpia Szczecin)

X

MAZOWIECKIE (UKS Varsovia Warszawa)

LUBELSKIE (UKS Legion Gródek Szlachecki)

XI

MAŁOPOLSKIE (MUKS Dunajec Nowy Sącz)

ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź)

XII

POMORSKIE (UKS Sparta Sycewice)

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP 18 Olsztyn)

XIII

ŁÓDZKIE (MGUKS Pogoń Zduńska Wola)

ŚWIĘTOKRZYSKIE (UKS Kunów)

XIV

LUBELSKIE (Niedźwiadek Chełm)

DOLNOŚLĄSKIE (Turbo Bobasy)

XV

OPOLSKIE (UKS Hattrick Głuchołazy)

WIELKOPOLSKIE (SP Książ Wielkopolski)

XVI

PODLASKIE (AMO Łomża)

POMORSKIE (Feniks Kramarzyny)
Klasyfikacja generalna

Miejsce

Chłopcy U-12

Dziewczęta U-12

I

ZACHODNIOPOMORSKIE (SP 7 Koszalin)

ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź)

II

LUBELSKIE (UKS Jedynka Krasnystaw)

KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Tęcza Bydgoszcz)

III

KUJAWSKO-POMORSKIE (SP 15 Bydgoszcz)

ŚLĄSKIE (Sprint Katowice)

IV

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP 1 Ostróda)

MAZOWIECKIE (UKS Ząbkovia Ząbki)

V

ŚLĄSKIE (SP 7 Częstochowa)

PODKARPACKIE (Beniaminek Krosno)

VI

ŁÓDZKIE (MGUKS Pogoń Zduńska Wola)

LUBELSKIE (ZS Bystrzejowice Pierwsze)

VII

WIELKOPOLSKIE (UKS AP Reissa Poznań)

OPOLSKIE (UKS Unia Opole)

VIII

OPOLSKIE (PSP 7 Strzelce Opolskie)

DOLNOŚLĄSKIE (SP Bierutów)

IX

DOLNOŚLĄSKIE (SP 45 Wrocław)

MAŁOPOLSKIE (UKS Trójka Staszkówka Jelna)

X

PODLASKIE (SP 11 Suwałki)

PODLASKIE (SP Piątnica)

XI

PODKARPACKIE (AMO Rzeszów)

ZACHODNIOPOMORSKIE (UKS Olimpia Szczecin)

XII

ŚWIĘTOKRZYSKIE (SP 27 Kielce)

WIELKOPOLSKIE (UKS Akademia Talentów Krotoszyn)

XIII

LUBUSKIE (MLUKS Dwójka MOS Gubin)

WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP Samborowo)

XIV

POMORSKIE (U-2 Bytów)

ŚWIĘTOKRZYSKIE (Orlik Klimontów)

XV

MAŁOPOLSKIE (MUKS Halny Kamienica)

LUBUSKIE (MUKS Kostrzyn)

XVI

MAZOWIECKIE (UKS Irzyk Warszawa)

POMORSKIE (Dziewczyny z Kalisza)Podczas Wielkiego Finału wręczono również wyróżnienia indywidualne. Nagrodę dla najlepszego trenera z rąk prezesa Zbigniewa Bońka otrzymał Piotr Stołowski z zespołu SP 7 Koszalin (woj. zachodniopomorskie). Nagrodę fair play za największą liczbę Zielonych Kartek otrzymanych podczas Turnieju dostały natomiast zespół Football Academy z Zawiercia (woj. śląskie) oraz drużyna Orzeł Wałcz 2010 z województwa zachodniopomorskiego.

Nagrody indywidualne

Kategoria

Chłopcy U-10

Dziewczynki U-10

Najlepszy bramkarz

Wojciech Kaczmarek (UKS AP Reissa)

Urszula Kopacz (KKS Katowice)

Najlepszy zawodnik

Jakub Koszuliński (AMO Rzeszów)

Kinga Klimczak (Beniaminek Krosno)

Król strzelców

Karol Delikat (AMO Rzeszów) - 7 bramek

Julia Gałuszka (Beniaminek Krosno) - 14 bramek

Kategoria

Chłopcy U-12

Dziewczynki U-12

Najlepszy bramkarz

Mateusz Jaskuła (SP 7 Częstochowa)

Julianna Kutkowska (UKS SMS Łódź)

Najlepszy zawodnik

Mikołaj Kędziera (UKS Jedynka Krasnystaw)

Wiktoria Malczewska (UKS SMS Łódź)

Król strzelców

Mikołaj Tudruj (SP 7 Koszalin) - 7 bramek

Wiktoria Frydrych (Beniaminek Krosno) - 8 bramek


Triumfatorzy XVIII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 już niebawem po raz kolejny będą mogli zjawić się na PGE Narodowym. W ramach nagrody głównej, młodzi piłkarze i piłkarki obejrzą z wysokości trybun ostatni mecz reprezentacji Polski przed wylotem na mundial do Rosji - 12 czerwca, z Litwą - oraz spotkają się ze swoimi idolami, czyli piłkarzami reprezentacji Polski.

turniej4.JPG

TURNIEJ PRZYSZŁYCH REPREZENTANTÓW POLSKI
Organizatorem Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 12 lat firma Tymbark. Od ubiegłego roku do grona sponsorów Turnieju dołączyła firma Electrolux, zostając Brązowym Sponsorem rozgrywek. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, m.in. Arkadiusza Milika - ambasadora Turnieju, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło oraz Pauliny Dudek.

Honorowy patronat na XVIII edycją Turnieju sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęły również Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Patronat medialny: Onet, Przegląd Sportowy, Bravo Sport oraz Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Echo Dnia, Gazeta Krakowska, Gazeta Lubuska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Pomorska, Gazeta Wrocławska, Gazeta Współczesna, Głos Wielkopolski, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska i Nowiny.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl


Reklama.

Tagi: O Pucharu Tymbarku   turniej   sport   piłka nożna

Zobacz także

O zapaśnicze laury na Starym Kontynencie walczyć będzie zapaśniczka z Połańca WERONIKA KAPINOS!!!

Dodane: 2019-06-19 16:20 - Komentarze  (0)  czytane (1284)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.194.177

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Aeroklub Regionalny w Pińczowie

ul. Legionistów 26 A, 28-400 Pińczów

Ogłoszenia

Dodano: 2019-06-25 17:50:27

pożyczka dla zadłużonych ludzi !! Aplikuj teraz !!

Dodano: 2019-06-25 17:26:48

Dobre jaja

Dodano: 2019-06-25 16:58:38

Kupię działkę przy trasie Busko-Pińczów

Dodano: 2019-06-25 16:57:52

Kupię działkę przy trasie Busko-Kielce

Dodano: 2019-06-25 16:42:04

Zbiory

Dodano: 2019-06-25 15:48:39

Ford Fiesta

Dodano: 2019-06-25 15:47:11

Czereśnie

Dodano: 2019-06-25 15:38:13

STANCJA

Dodano: 2019-06-25 14:56:10

Skuter ! Yarox 49cm

Dodano: 2019-06-25 14:48:47

PRACA / STAŻ / W KOMISIE SAMOCHODOWYM - dopłacam d...