Strona startowa

Wiadomości - Sport

Derby są nasze! Wygrywamy z Nidą Pińczów!- zapis Transmisji LIVE

Dodał: Marta Data: 2022-03-30 11:32:49 (czytane: 19534)

W niedzielę, 27 marca AKS 1947 Busko-Zdrój podjął na własnym boisku drużynę TS 1946 NIDA Pińczów. Derby Ponidzia zakończyły się wygraną buskiej drużyny 2:0

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Bramki zdobyli: Mateusz Zacharski  oraz Patryk Kowalczyk.

Derby Ponidzia okazały się emocjonującym widowiskiem, było dużo walki, a i akcji bramkowych nie brakowało.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Nidy, której piłkarze stworzyli wiele okazji do zdobycia bramki. Na początku meczu Piotrowski znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem, ale przestrzelił. W odpowiedzi Szymański podawał wzdłuż linii bramkowej, niestety bez efektu. Nida stwarzała sobie coraz lepsze sytuacje, jak choćby ta Zaręby z 14 minuty czy Madeja z 20 minuty – wszystkie obronił Kuba Picheta. Po jednej z niewielu naszych akcji Załęcki odebrał piłkę po lewej stronie zawodnikowi z Pińczowa i dośrodkował w pole karne, ale piłka wróciła – dograł ją do Talera, ten do Zacharskiego, który wdarł się w pole karne, minął bramkarza i technicznym strzałem umieścił ją w bramce! Od 35 minuty goście grali już w dziesiątkę po dwóch żółtych i w konsekwencji czerwonej kartce dla zawodnika Nidy – za faule na Buczku. Wynik próbował dwukrotnie zmienić jeszcze w I połowie Madej, ale Picheta znów obronił.

Zobacz

Druga połowa była bardziej wyrównana i nasza drużyna stworzyła kilka sytuacji do zdobycia bramki. Zaczęło się jednak od niebezpiecznego strzału na naszą bramkę Piotrowskiego, następnie na bramkę Nidy uderzał Szymański, w kolejnej akcji Motyl i Grad głową, ale niecelnie. W 77 minucie Picheta z najwyższym trudem obronił strzały z rzutu wolnego – dwukrotnie uderzał Madej a w odpowiedzi Buczek uderzył tuż obok bramki Pałaszewskiego. Do niepotrzebnego faulu doszło w 88 minucie, gdy bez piłki zaatakował Szymańskiego Madej, za co otrzymał czerwoną kartkę. Po tej sytuacji nasi zawodnicy stworzyli kolejne sytuacje bramkowe – jedną z nich wykorzystał Kowalczyk. Typowy mecz walki z obu stron o czwartoligowe punkty.