Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

7 nieoczywistych powodów, dla których warto wyjechać do pracy za granicę

Dodał: Milena Data: 2018-01-03 13:33:32 (czytane: 1592)

Praca za granicą otwiera drzwi do sprawdzenia własnych możliwości. Właśnie wtedy możemy przekonać się o tym, jak bardzo jesteśmy samodzielni. I nie tylko.

Biuro Nieruchomości MODERN s.c. - mieszkania, domy, działki
www.modernbroker.pl,nieruchomości, mieszkania, domy działki,na sprzedaż, do wynajęcia, mieszkanie, dom działka,sprzedam, kupię, zamienię, wynajmę, Busko,Pińczów, Jędrzejów, Staszów, Kazimierza, powiat buski,pińczowski, jędrzejowski,staszowski,kazimierski,włoszczowski

ul. Partyzantów 112. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój1. Sprawdzenie samego siebie
„Praca za granicą to wyzwanie zawodowe, które pozwoli na rozwój nowych umiejętności oraz rozpoczęcie kariery międzynarodowej. Po powrocie może to być również bardzo wartościowy punkt w CV” – mówi Joanna Żukowska z serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl.

Już decyzja o wyjeździe pokazuje, że mamy w sobie odwagę. Skok na głęboką wodę, czyli wyjazd samemu za granicę, jest testem samodzielności, zaradności i wytrwałości. To bardzo dobry powód do wyjazdu, zwłaszcza gdy chcemy zacząć żyć po swojemu i na własną rękę.

2. Spełnienie marzeń o mieszkaniu nad ciepłym morzem
„Zawsze chciałem mieszkać nad morzem”, „chciałem mieć blisko w góry” – takie marzenia ma wielu z nas, ale niewielu je realizuje. Tymczasem miejsce, w którym mieszkamy, wpływa na jakość naszego życia. Malownicza miejscowość może także być położona w rejonie, który jest popularnym turystycznym miejscem, dzięki czemu rośnie szansa na znalezienie pracy, szczególnie tej pierwszej.

3. Opcja elastycznej pracy w kilku firmach
„Osoby, które cenią sobie elastyczny rynek pracy, w tym pracę kilka dni w tygodniu, tylko na noce albo na kilka godzin w ciągu dnia, zdecydowanie znajdą więcej możliwości na zagranicznym rynku pracy” – mówi Żukowska z MonsterPolska.pl. „Dzięki takim rozwiązaniom łatwiej połączyć pracę w dwóch-trzech firmach. Elastyczna praca nie jest także równoznaczna z brakiem umowy. Praca na część etatu to jedno z popularnych rozwiązań na zagranicznym rynku pracy” – dodaje.

praca_za_granica.jpg

4. Chęć szybkiego posiadania nieruchomości
Metr kwadratowy mieszkania w Polsce jest stosunkowo tani w porównaniu do innych krajów UE. Jeśli jednak zestawi się płace i metry kwadratowe, okazuje się, że mamy znacznie mniejsze moce zakupowe niż mieszkańcy innych krajów. I tak według raportu Deloitte wynika, że jeśli marzymy o zakupie 70-metrowego mieszkania, to pracując w Niemczech wystarczą trzy roczne dochody, w Hiszpanii i Holandii – cztery roczne dochody, a w Irlandii, Portugalii i Szwecji – pięć rocznych dochodów. W Polsce trzeba zaś odłożyć równowartość ponad 7 rocznych dochodów.

5. Możliwość prowadzenia wideobloga o danej społeczności
Dzisiejsi 20-latkowie wciąż prześcigają się w pomysłach, jak zaistnieć w mediach społecznościowych – na Insta czy kanale wideo w serwisie YouTube. Takim tematem mogłoby z pewnością być życie za granicą. Dowodzą tego liczne blogi (pisane) dzisiejszych 30 latków, którzy wciąż nie opanowali sfery wideo.

6. Obywatelstwo
Wieloletnia praca i zamieszkiwanie w danym kraju uprawnia do rozpoczęcia procedury starania się o obywatelstwo. Bycie obywatelem danego kraju otwiera wiele drzwi i upraszcza formalności.

7. Druga połówka z konkretnego kraju
Migracja do innego kraju z pewnością ułatwia znalezienie miłości w danym obszarze geograficznym. Taki powód najpewniej nie mieści się w głowie osób, stojących twardo na ziemi, dlatego mogą się nim kierować głównie romantycy.

Zastanawiając się nad wyjazdem, warto znaleźć swój własny powód. Bodziec musi być na tyle silny, abyśmy zaplanowali wyjazd i rozpoczęli życie na własny rachunek. Warto pamiętać, że nie musi on być oczywisty dla innych.


Zobacz także

Sklep z naturalnymi, ręcznie robionymi kosmetykami SWEET GIFT zaprasza!

Dodane: 2018-10-23 08:28 - Komentarze  (0)  czytane (2364)

TAGI: SWEET GIFT, sklep z naturalnymi, ręcznie robionymi kosmetykami, sklep z kosmetykamiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.150.24

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

HLB Buskowianka vs. AZS UJK Kielce 26:30 (10:16)

Noc wyborcza u kandydatki na Burmistrza Elżbiety Śliwy

Noc wyborcza u kandydata na Burmistrza Waldemara Sikory

Noc wyborcza u kandydata na Burmistrza Jerzego Szydłowskiego

Konferencja prasowa z udziałem Wojewody Świętokrzyskiego

Rządowe wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Konkursy

Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Konkurs Fotograficzny 'Wszystkie Dzieci Świata' Pacanów 2018

Już po raz dwunasty ECB zaprosiło miłośników fotografii: fotografików, reporterów, podróżników, amatorów utrwalania chwil ulotnych,...